Posiadanie samochodu wiąże się z wieloma wydatkami, do których zalicza się między innymi auto kosmetyka. Specjalistyczne preparaty do pielęgnacji auta można kupić na każdej stacji benzynowej. Warto zawsze mieć pod ręką:

  • preparat do odmrażania zamków i szyb,
  • płyn do spryskiwaczy,
  • dolewkę oleju do silnika,
  • płyn do chłodnic itp.

Oczywiście pielęgnacja auta to nie tylko dbanie o jego wygląd, ale przede wszystkim stosowanie odpowiednich środków smarnych, dzięki którym samochód będzie funkcjonował bez zarzutu.

Silnik pod specjalnym nadzorem

Z racji tego, iż silnik to niejako serce każdego samochodu, należy pamiętać o tym, aby szczególnie o niego dbać. Specyfikami, które zapewniają jego prawidłową pracę są oleje samochodowe. Ich wybór jest bardzo duży i niejeden kierowca ma problem z zakupem takiego środka, który nadaje się do jego auta. Właśnie z tego powodu producenci olejów udostępniają na swoich stronach internetowych specjalne narzędzia umożliwiające łatwy dobór środka smarnego.

Dlaczego olej jest tak ważny?

Najważniejszą funkcją oleju jest zabezpieczanie metalowych części silnika przed tarciem i nadmierną eksploatacją. Ponadto środki smarne dbają również o czystość, wymywając wszelkie osady, które wytwarzane są w czasie pracy silnika. Pozostałe zadania oleju to chociażby ochrona silnika przed przegrzaniem, czy zapewnienie oszczędności paliwa. Jak więc widać prawidłowy dobór oleju i jego systematyczna wymiana to warunek, zapewniający prawidłową i bezawaryjną pracę silnika.

Zapisz się do naszego newslettera

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak interpretować klasy lepkości olejów silnikowych?

Zamknij