Castrol

oleje silnikowe marki Castrol CastrolCastrol to marka olejów silnikowych doskonale znana wszystkim uczestnikom branży motoryzacyjnej oraz kierowcom. Castrol ma w swojej ofercie oleje wszystkich typów, dlatego można wybrać odpowiedni produkt do swojego pojazdu.

Historia marki Castrol

Brytyjskie przedsiębiorstwo Castrol, które obecnie specjalizuje się w produkcji i opracowywaniu formuły olejów silnikowych, smarów samochodowych i innych środków chemicznych, zostało założone przez Charlesa Wakefielda, już w XIX wieku. Miało to miejsce dokładnie w 1899 roku w Londynie, a firma wstępnie nazwana została CC Wakefield & Company. Na początku XX wieku zajęła się ona produkcją oleju samochodowego z olejem rycynowym. Dlatego produkt ten został nazwany „Castrol” – z języka angielskiego olej rycynowy to castor oil. Marka produktu stała się powszechnie rozpoznawalna, dlatego w 1960 roku zmieniono nazwę przedsiębiorstwa właśnie na Castrol. W 1966 roku zostało ono zakupione przez pochodzący ze Szkocji koncern naftowy Burmah Oil. Od 2000 roku stał się on częścią koncernu BP. Swoją siedzibę Castrol posiada w Pangbourne w Wielkiej Brytanii.

Asortyment olejów Castrol

W ofercie marka Castrol posiada pełną gamę zaawansowanych olejów silnikowych do samochodów. Są to oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne – zarówno do samochodów z dużym przebiegiem jak i tych, wyposażonych w silnik Diesla o większych wymaganiach.

Kierowcy mogą wybierać spośród trzech najważniejszych linii produktów Castrol:

  • Castrol Edge – obejmuje linię produktów smarnych o wysokiej wytrzymałości, wyprodukowanych z użyciem unikalnej technologii FST – Fluid Strenght Technology, poprawiającej właściwości oleju i zwiększającej trwałość filmu olejowego.
  • Castrol Magnatec – oleje wyprodukowane z użyciem technologii Inteligentnych Molekuł, dzięki której środek smarny przylega idealnie do metalowych części w silniku i zapewnia ochronę od momentu jego uruchomienia.
  • Castrol GTX – oleje zapewniające wydajność we wszelkiego rodzaju warunkach jazdy. Zaprojektowano je z myślą o wymagających kierowcach. Chronią pojazdy przed gromadzeniem się w silniku szlamów i innych, szkodliwych osadów.

Pod względem typu produktów smarnych Castrol oferuje klientom oleje silnikowe syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne, klasyfikowane według lepkości w klasach m.in.: 5W-30, 5W-40, 10W-40 itd.

Jedną z nowości w asortymencie Castrol jest olej Castrol MAGNATEC STOP-START 0W-30 D, z inteligentnymi molekułami, które zapewniają idealną ochronę od chwili uruchomienia silnika. Ograniczają one zużycie ścierne podczas częstego zatrzymywania się i ruszania, dlatego są polecane kierowcom prowadzącym samochód w warunkach natężonego ruchu miejskiego.

Olej silnikowy Castrol EDGE SUPERCAR 10W-60 jest wzmocniony technologią TITANIUM FST i polecany dla supersamochodów sportowych i wyczynowych, jak i tych wyposażonych w silniki nowej generacji, pracujące pod dużymi obciążeniami. Oleje te wykazują niezwykłą wytrzymałość.

Znana marka zobowiązuje

Firma Castrol uznawana jest za światowego lidera rynku olejów silnikowych i innych środków smarnych. Ponad 100-letnie doświadczenie zobowiązuje, dlatego marka nie ustaje w dziedzinie innowacyjności olejów. Oferuje zaawansowane technologicznie syntetyczne i konwencjonalne oleje silnikowe, ale w jej asortymencie mieszczą się też specjalne środki smarne przeznaczone do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i łodzi.

Oleje silnikowe Castrol – lista opisanych

Share This