GM

oleje silnikowe GM GMKoncern General Motors jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych firm na świecie. Ponad 100-letnia historia działalności sprawia, że marka może pochwalić się ogromnym doświadczeniem, które przekłada się na oferowanie wysokiej jakości produktów, w  tym olejów silnikowych.

Historia GM

Koncern motoryzacyjny GM (General Motors) ze Stanów Zjednoczonych został założony dokładnie 16 września 1908 roku, jako kompania holdingowa dla marki samochodowej Buick. Zajmuje się między innymi produkcją samochodów osobowych i dostawczych, jak i produkcją olejów silnikowych. W 1908 i 1909 roku przedsiębiorstwo dokonało fuzji Oldsmobile oraz Cadillac. Od 20 grudnia 1916 roku GM jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Nowojorskiej – Wall Street. Ma siedzibę w Detroit.

W 1925 roku General Motors przejął brytyjskiego producenta samochodów Vauxhall, a w cztery lata później – niemieckiego Opla. W 1955 roku GM stało się pierwszą amerykańską korporacją, która ogłosiła zysk jednoroczny w kwocie ponad 1 mld dolarów.

1 czerwca 2009 roku koncern ogłosił bankructwo i przeszedł w stan upadłości. 11 lipca tego samego roku został wykupiony przez Departament Skarbu USA i prowadzi od tego czasu działalność jako General Motors Company.

Oferta olejów GM

General Motors ma w swojej ofercie znakomitej jakości oleje silnikowe, doceniane przez liczne grono kierowców prywatnych, firmy motoryzacyjne i warsztaty mechaniczne. Oleje samochodowe amerykańskiego producenta GM są dosyć tanie – ich stosunek jakości do ceny wychodzi na korzyść klienta. Oleje silnikowe GM stosowane są seryjnie i rekomendowane przede wszystkim do pojazdów z koncernu General Motors.

Na rynku dostępne są oleje samochodowe GM mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne. Gwarantują one bezproblemową eksploatację silnika przez bardzo długi czas.

Przykłady produktów GM

Olej syntetyczny GM dexos2 5W-30 jest przeznaczony do stosowania zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych w autach osobowych i lekkich pojazdach dostawczych. Polecany będzie on do samochodów marki Chevrolet, Opel czy Saab. W składzie oleju GM dexos2 5W-30 znajdziemy dodatki czyszczące, utrzymujące wnętrze silnika w idealnej czystości. Produkt spełnia wyśrubowane normy ACEA C3 i GM Dexos2. Został wyprodukowany w ekologicznej formule Low SAPS, dzięki czemu można go stosować w samochodach z filtrem cząstek stałych.

Olej półsyntetyczny GM Semi Synthetic 10W-40 przeznaczony jest do stosowania w silnikach benzynowych i diesel, osobowych i lekkich dostawczych. Ma zaawansowaną pod względem technicznym recepturę, dzięki czemu redukuje zużycie paliwa i wydłuża czas eksploatacji silnika. Przeznaczony jest specjalnie do samochodów marki Chevrolet, Opel i Saab. Spełnia wymagania jakościowe API SL/CF oraz ACEA A3/B3.

GM działa w setkach krajów na całym świecie, na niemal wszystkich kontynentach. Oferuje przy tym nie tylko samochody, ale dobrej jakości oleje silnikowe, zapewniające ich bezawaryjne działanie.

 

Oleje silnikowe GM – lista opisanych

Olej silnikowy GM 10W40

Ocena końcowa:  Kategorie: [no_toc] Półsyntetyczny olej silnikowy General Motors GM 10W40 jest połączeniem zalet olejów syntetycznych i mineralnych. Cechuje go wysoka jakość i doskonała wydajność. Zastosowanie tego oleju w...

Olej silnikowy GM 5W30

Ocena końcowa:  Kategorie: [no_toc] General Motors 5W30 dexos2 to olej syntetyczny, dostępny w opakowaniach o objętości 1 i 5 litrów. Posiada on niską zawartość popiołów, siarki i fosforu, dlatego klasyfikowany jest w klasie...

Share This