Liqui moly

oleje silnikowe marki Liqui Moly Liqui molyW Polsce marka Liqui Moly jest utożsamiana niemal wyłącznie z olejami silnikowymi i dodatkami wykorzystywanymi w szeroko rozumianej motoryzacji, aczkolwiek obecnie w ofercie tej firmy znajdziemy produkty przeznaczone do pojazdów mechanicznych, elektrycznych i spalinowych.

Historia działalności

W 1957 roku powstała niewielka firma w niemieckim mieście Ulm, która zajmowała się produkcją produktów związanych bezpośrednio z silnikiem. Wytwarzała ona dwusiarczek molibdenu – krystaliczną substancję, która efektywnie redukowała tarcie istniejące w jednostce napędowej pojazdu. Stała się ona twórcą dodatku do oleju silnikowego, która poprawiała jego właściwości smarne, a zarazem przyczyniała się do wydłużenia żywotności silnika.

Z uwagi na fakt, że w języku angielskim związek dwusiarczek molibdenu to „liquidmolybdenumsulphide”, właściciel firmy nazwał swoją markę „Liqui Moly”. Po kilku dekadach działalności firma ta może pochwalić się pozycją niekwestionowanego lidera w produkcji dodatków do olejów i paliwa, jak i samego oleju silnikowego.

Olej silnikowy pod marką Liqui Moly produkowany jest od końca lat 70. XX wieku. Systematycznie od tego czasu marka poszerza tę gamę produktową. Obecnie Liqui Moly dostarcza swoje produkty na rynki motoryzacyjne w ponad 100 krajach na całym świecie.

Oferta produktowa

Oleje silnikowe Liqui Moly są najbardziej popularne na swoim rodzimym rynku niemieckim, ale i w innych krajach chętnie kierowcy sięgają po produkty z szerokiej gamy olejów silnikowych tej marki. W ofercie Liqui Moly znajdziemy oleje mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne. Wiele z nich wyprodukowano na podstawie całkowicie syntetycznych baz. Oprócz tego, Liqui Moly może zaproponować klientom oleje przekładniowe, do manualnych i automatycznych skrzyń biegów, oleje hydrauliczne i płyny do układów wspomagania.

Przykłady produktów

Jednym z  olejów silnikowych z asortymentu Liqui Moly jest olej Top Tec 4100 5W40, przeznaczony do nowoczesnych silników benzynowych i diesla z turbodoładowaniem lub bez. Szczególnie polecany będzie do pojazdów spełniających normę EURO IV, czyli wyposażonych w filtr cząstek stałych, układ wtryskowy Common Rail oraz pompowtryskiwacze. Chroni on przed nadmiernym i zbyt szybkim zużyciem współpracujących części, zapewniając jednocześnie mniejsze zużycie paliwa i oleju oraz szybkie dotarcie oleju do wszystkich części silnika podczas zimnego startu.

Zupełnie innym produktem jest olej Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W40, czyli półsyntetyczny całoroczny olej silnikowy o nowoczesnej formule produkcji na bazie olejów mineralnych i syntetycznych. Przeznaczony jest do silników benzynowych i diesla. Zawiera w swoim składzie substancje powodujące osadzanie się warstwy dwusiarczku molibdenu na wszystkich powierzchniach podlegających procesowi tarcia. Wykorzystując ten olej, użytkownik pojazdu przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa oraz samego oleju, zapewniając sobie przy tym równomierną pracę silnika przy minimalnym współczynniku tarcia.

Liqui Moly to marka jednych z najlepszych olejów silnikowych, wzbogaconych o substancje zmniejszające tarcie i wydłużające żywotność silnika.

Oleje silnikowe Liqui Moly – lista opisanych

Share This