Lotos

oleje silnikowe marki Lotos 1 150x64 LotosLOTOS to marka znana każdemu, przede wszystkim dlatego, że kojarzona jest z wysoką jakością produktów, które oferuje swoim klientom. Silną pozycję na rynku zawdzięcza swojej bogatej ofercie skierowanej do coraz to większej liczby odbiorców. Oleje silnikowe marki LOTOS spełniają wymagania silników wielu marek samochodów.

Historia marki LOTOS

Grupa LOTOS została utworzona w latach 70. XX w.  jako Rafineria Nafty Gdańsk. Zlokalizowana została nad Martwą Wisłą w Gdańsku-Rudnikach jako największe przedsiębiorstwo na Pomorzu. Kilka lat później zmieniła nazwę na Gdańskie Zakłady Rafineryjne. Budowa nowej rafinerii w Gdańsku miała być alternatywą dla kosztownego importu produktów naftowych z zachodu. Pierwszym produktem uzyskanym w rafinerii była benzyna, a zaraz potem nafta i oleje napędowe. Początkowo produkty eksportowane były drogą morską.

Obecna nazwa koncernu funkcjonuje od czerwca 2003 r. Wtedy też do GRUPY LOTOS S.A. zostały przyłączone rafinerie południowe, takie jak: Czechowice, Jasło, Glimar i Petrobaltic. Od 2005 r. spółka notowana jest na GPW (Giełdzie Papierów Wartościowych). Głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa.

W XII Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek dziennika “Rzeczpospolita” marka LOTOS zajęła 8. miejsce pod względem wartości. Od 9 listopada 2016 r. prezesem LOTOS S.A. jest Marcin Jastrzębski. Zysk LOTOS w 2016 r. przekroczył 1 mld i był najwyższy w historii spółki. LOTOS znany jest nie tylko jako producent ropy naftowej i ceniony pracodawca, ale również jako sponsor dużych imprez sportowych.

Oferta firmy

LOTOS w ofercie posiada m.in.:

  • linię LOTOS Synthetic do samochodów pogwarancyjnych,
  • oleje silnikowe do samochodów osobowych (LOTOS Quazar, LOTOS Thermal Control),
  • oleje silnikowe do samochodów ciężarowych (LOTOS Turdus),
  • oleje przemysłowe: Hydromil, Transmil, Remiz.

Przykładowe produkty

Jednym z olejów silnikowych marki LOTOS znajdującym zastosowanie w silnikach benzynowych i wysokoprężnych samochodów osobowych i dostawczych jest LOTOS Semisynthetic SAE 10W-40. Jest to wysokiej jakości olej półsyntetyczny, który idealnie sprawdza się zimą, ponieważ ułatwia rozruch samochodu w niskiej temperaturze, jak również zapobiega powstawaniu osadów i nagarów.

LOTOS 5W-40 Synthetic Plus to wielosezonowy i syntetyczny olej silnikowy, który dzięki zaawansowanej formule Thermal Control doskonale chroni silnik. Przeznaczony jest do silników benzynowych i wysokoprężnych samochodów osobowych i dostawczych oraz tych z turbodoładowaniem i bez. Zapewnia  optymalną pracę silnika i jego czystość.

Paliwa LOTOS to wysoka jakość potwierdzona certyfikatem wydanym przez PCBC S.A. Dzięki szerokiemu wachlarzowi oferowanych usług oraz ciągłemu doskonaleniu swoich produktów LOTOS jest liderem w swojej branży.

 

Share This