Mazda

oleje silnikowe marki Mazda MazdaJaponia ma wiele znanych marek samochodowych, wśród których na uwagę zasługuje na pewno Mazda. Marką tą sygnowane są jednak nie tylko pojazdy mechaniczne, ale i dedykowane dla nich oleje silnikowe.

Historia działalności Mazdy

Jujiro Matsuda założył w 1920 roku koncern produkcyjny w Hiroszimie. Jego firma początkowo nosiła nazwę Toyo Cork Kogyo i produkowała obrabiarki. Zbiegło się to z podjęciem prac nad zaprojektowaniem i stworzeniem pierwszego samochodu firmy, co miało przyczynić się do zwiększenia sprzedaży. W 1931 roku rozpoczęła się seryjna produkcja pierwszych pojazdów – małych, trójkołowych bagażówek, nazwanych Mazda-go. Były one połączeniem motocykla i samochodu. Konstrukcja okazała się udana i eksportowano ją w kolejnych latach do Chin.

Działalność pod nazwą Mazda, koncern rozpoczął nieoficjalnie w 1934 roku, a w 1936 roku Mazda całkowicie zmieniła swój dotychczasowy wizerunek. Wdrożono także nowy znak towarowy o nazwie Flying-M. Pierwsze prototypy pojazdów osobowych zaczęto konstruować w Mazdzie w 1940 roku, ale przerwano prace po wybuchu II wojny światowej. W wyniku działań wojennych, a zwłaszcza zrzucenia na Hiroszimę bomby atomowej, połowa fabryki Mazdy uległa zniszczeniu. Została ona jednak odbudowana.

W 1960 roku świat poznał innowacyjny model samochodu osobowego japońskiego producenta – Mazdę R360. Był to pierwszy model pojazdu osobowego czterokołowego sygnowany tą marką. W 1970 roku koncern Ford Motor Company przejął 25 proc. udziałów marki. W 1984 roku firma przyjęła nazwę Mazda Motor Corporation.

W ofercie marki Mazda znajdują się także części zamienne oraz oleje silnikowe sprzedawane pod tą samą nazwą.

Oferta produktowa

Oryginalne oleje Mazda testowane są bezpośrednio na samochodach tej marki i spełniają wszystkie wymogi jakościowe producenta pojazdów. Dają maksymalną oszczędność paliwa i optymalne osiągi silnika. To środki smarne paliwooszczędne, ponieważ zawierają specjalne dodatki, zmniejszające tarcie, które odpowiada za straty energii i zużycie silnika. Olej ten nie potrzebuje dużo energii przy rozruchu. Oryginalne oleje silnikowe Mazda są wykorzystywane m.in. w autoryzowanych stacjach obsługi Mazda.

Przykłady produktów

Mazda Orginal Oil Ultra 5W30 to olej silnikowy polecany w zasadzie do wszystkich silników benzynowych oraz Diesel bez filtra cząstek stałych DPF. Gwarantuje maksymalną oszczędność paliwa i optymalne osiągi silnika. Zapewnia idealne smarowanie.

Podobną charakterystykę ma Mazda Dexelia 5W30 Ultra. To opracowany w technologii syntetycznej wysokiej jakości olej, który redukuje zużycie paliwa oraz zmniejsza tarcie i chroni silnik, nawet w najcięższych warunkach. Olej ten został specjalnie opracowany do silników benzynowych oraz wysokoprężnych produkcji Mazdy bez filtra DPF.  Rekomendowany jest do modelu RX-8 z silnikiem Wankla.

Oleje Mazda zapewnią idealne działanie, wysokie osiągi i zmniejszone tarcie przede wszystkim w samochodach tej samej marki, na których są testowane.

Oleje silnikowe Mazda – lista opisanych

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Share This