Mercedes

oleje silnikowe marki Mercedes MercedesSynonim luksusu i niezawodności – marka Mercedes od wielu dekad produkuje wysokiej jakości pojazdy, których linii pozazdrościć może wielu konstruktorów. Trzeba mieć jednak świadomość, że logo Mercedesa znajduje się również m.in. na olejach silnikowych.

Historia

Niemcy słyną z doskonale rozwiniętego przemysłu motoryzacyjnego. W przypadku samochodów firmy Mercedes nie jest bynajmniej inaczej. Historia tej prestiżowej marki rozpoczyna się w latach 80. XIX wieku, kiedy to niezależnie względem siebie Karl Benz i Gottlieb Dailer założyli firmy motoryzacyjne. W 1883 roku powstało w Mannheim Benz & Co., a w 1890 roku w Cannstatt firma Daimler-Motoren-Gesellschaft.

Obie firmy chciały wymyślić dla siebie charakterystyczny, oryginalny znak towarowy. Dla Benza było to koło zębate w 1903 roku, a w 1909 roku wieniec laurowy, otaczający nazwisko Benz. Na przełomie XIX i XX wieku produkty firmy Daimler-Motoren-Gesellschaft otrzymały nową markę „Mercedes”. Nazwa ta została zaczerpnięta od imienia córki austriackiego pioniera automobilizmu – Emila Jelinka.

Co ciekawe, konstrukcję pierwszego „Mercedesa” opracował partner Daimlera, Wilhelm Maybach. W okresie I wojny światowej Daimler i Benz rozpoczęły współpracę, która miała gwarantować im stabilność ekonomiczną. Oficjalne połączenie nastąpiło 28 czerwca 1926 roku pod nazwą Daimler-Benz. W tym związku firmy przetrwały aż do 1998 roku, produkując samochody marki Mercedes.

Asortyment olejów silnikowych Mercedes

Mercedes jest marką produktową dla olejów silnikowych, które zostały stworzone z myślą o odpowiednim smarowaniu silników samochodowych tej samej marki. Zmniejszają mechaniczne tarcie i przystosowują się w krótkim czasie do wysokich obciążeń mechanicznych i termicznych. Oryginalne oleje silnikowe Mercedes są w stanie pracować w warunkach -30 stopni Celsjusza, aż do 260 stopni Celsjusza, ze 100-procentową niezawodnością.  Oleje te zmniejszają tarcie, zwiększają trwałość smarowidła i umożliwiają utrzymanie stałych wysokich osiągów. Jednocześnie przyczyniają się do zużywania mniejszej ilości paliwa.

Przykłady produktów

Olej silnikowy Mercedes Benz 5W-30 spełnia normę MB 229.51 i jest w pełni syntetycznym olejem dedykowanym do samochodów koncernu Mercedes-Benz. Gwarantuje kierowcom najwyższe osiągi, dzięki zminimalizowaniu mechanicznego tarcia, w każdej temperaturze. Przeznaczony jest do silników benzynowych i wysokoprężnych z turbodoładowaniem. Można z niego korzystać w przypadku samochodów z filtrem cząstek stałych DPF.  Gwarantuje wyższą wytrzymałość, obniżenie poziomu zużycia oleju i zmniejszenie emisji spalin.

Olej Mercedes Benz syntetyczny 5W-40 spełnia normę MB 229.5 i jest dedykowany do samochodów koncernu Mercedes Benz, o silnikach benzynowych i wysokoprężnych. Jest idealny na wydłużone przebiegi, przyczynia się do zmniejszenia emisji spalin i uzyskiwania dużo lepszych osiągów.

Mercedes jest gwarancją wysokiej jakości i skuteczności działania olejów silnikowych, które będą najlepszym wyborem dla wszystkich posiadaczy samochodów z trójramienną gwiazdą.

Oleje silnikowe Mercedes – lista opisanych

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Share This