Shell

oleje silnikowe marki Shell ShellFirma Shell z charakterystycznym logo w kształcie żółto-czerwonej muszli, jest nie tylko właścicielem tysięcy stacji benzynowych, ale i producentem znakomitych olejów silnikowych. Marka ta należy do brytyjsko-holenderskiego koncernu petrochemicznego, którego główną dziedziną działalności jest wydobywanie gazu ziemnego i ropy naftowej oraz ich przesył, przetwórstwo, dystrybucja i sprzedaż.

Historia działalności

Marka Shell powstała już pod koniec XIX wieku. Słowo to zostało wykorzystane w 1891 roku jako nazwa firmowa dla nafty przewożonej na Daleki Wschód przez londyńską firmę, będącą własnością Marcusa Samuela. Początkowo zajmowała się ona handlem antykami i orientalnymi muszlami morskimi – stąd inspiracja dla nazwy.  W 1987 roku Samuel stworzył Shell Transport & Trading Company, a w 1901 roku jej logotypem stała się muszla małża, którą w 1904 roku zamieniono na muszlę przegrzebka. W trzy lata później doszło do fuzji Shell Transport & Trading z Royal Dutch Petroleum Company, czyli firmą wspieraną przez króla holenderskiego Wilhelma II. Połączenie zaowocowało nadaniem nowej firmie skróconej nazwy Shell, która istnieje do dziś. Jej symbol został wprowadzony w 1971 roku.

Shell przez lata funkcjonował jako koncern naftowy i świetnie się rozwijał. Wydobywał ropę naftową w kilkunastu miejscach na świecie. W 1919 roku powstała firma Shell Aviation Service, która zajęła się dostarczaniem paliwa i olejów silnikowych dla lotnictwa. Koncern rozpoczął także w latach 30. ubiegłego stulecia działalność w branży chemicznej. Dziś jest między innymi producentem olejów silnikowych.

Oferta firmy

Oleje silnikowe Shell przeznaczone są do samochodów osobowych i motocykli. W ofercie marki znajdują się:

  • oleje silnikowe Shell Helix – dla samochodów osobowych, sprawdzające się w różnych warunkach drogowych,
  • oleje silnikowe Shell Advance – dla motocykli, produkowane z wykorzystaniem technologii Shell PurePlus,
  • oleje Shell Rimula – oleje obniżające koszty serwisowania silnika oraz zużycie paliwa, przeznaczone dla silników wysokoprężnych, pracujących pod znacznym obciążeniem.

Przykłady produktów

Jednym z olejów silnikowych Shell jest olej Shell Helix Ultra SN 0W-20, czyli w pełni syntetyczny produkt, który stworzono w oparciu o technologię Shell PurePlus. Chroni przed zużyciem i szlamem, a tłoki silnika są dzięki niemu czystsze o 50 proc. w porównaniu ze standardem branżowym. Zwiększa się wydajność paliwowa, co skutkuje niższym poziomem emisji spalin.

Z kolei olej Shell Helix HX7 ECT 5W-40 bazuje na technologii kontroli emisji spalin Shell, zapewniając wysoką wydajność silnika i ochronę filtrów DPF. Zapewnia ochronę układowi wydechowemu w silnikach Diesla, daje wyższą odporność na obciążenia mechaniczne.

Firma Shell jest jednym z głównych światowych dostawców środków smarnych, które zapewniają wysokiej klasy oleje i smary odbiorcom w ponad stu krajach. Są one produkowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, dlatego oferują wysoki poziom oczyszczania i ogólnej ochrony silnika.

Oleje silnikowe Shell – lista opisanych

Share This