Volkswagen

oleje silnikowe marki volkswagen VolkswagenSolidne i trwałe pojazdy Volkswagen są doceniane w szczególności przez polskich kierowców. Wystarczy spojrzeć na statystyki najczęściej użytkowanych samochodów osobowych w Polsce, aby potwierdzić, że Volkswagen jest jedną z najczęściej wybieranych marek samochodowych. Niemniej koncern ten nie tylko produkuje wysokiej jakości pojazdy, ale i oleje silnikowe.

Historia działalności

Koncern motoryzacyjny Volkswagen swoimi korzeniami sięga 1931 roku. Wówczas to przedsiębiorstwo Zündapp zwróciło się do Ferdinanda Porsche o to, aby przygotował on projekt niskobudżetowego pojazdu – Type 12. Później rozwinięto go i powstał prototyp Type 32. W 1933 roku Ferdinand Porsche poznał samego Adolfa Hitlera, dla którego zbudował projekt Garbusa, a następnie w 1938 roku rząd Niemiec zatwierdził zaprojektowany przez niego prototyp Porsche typ 60, który miał być produkowany w niemieckiej fabryce seryjnie – VolkswagenWerk GmbH. Z tej okazji, 26 maja 1938 roku w Dolnej Saksonii, we Fallersleben, odbyła się oficjalna uroczystość państwowa, kiedy to położono pod budowę przyszłej fabryki  KdF-wagena kamień węgielny. Z czasem KdF-wagen stał się Volkswagenem, a produkcja cywilnego Garbusa rozpoczęła się 11 lipca 1941 roku. Po zakończeniu wojny, we wrześniu 1945 roku, ponownie uruchomiono produkcję Garbusów w fabryce w pobliżu Fallersleben i wówczas oficjalnie powstała marka Volkswagen.

Kolejne modele samochodów, m.in. Passat z 1973 roku, Golfa z 1974 roku czy Polo z 1975 roku cieszyły się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem odbiorców.

W 1991 roku oficjalnie niemiecki Volkswagen otworzył swoje przedstawicielstwo w Polsce. Rok później w Poznaniu powstała fabryka Volkswagena, gdzie obecnie produkowane są samochody Transporter T5 oraz Caddy. W 1998 roku powstała fabryka w Polkowicach w woj. dolnośląskim.

Oferta olejów silnikowych VW

W asortymencie Volkswagena znajdziemy nie tylko liczne modele samochodów osobowych i dostawczych, ale i oryginalne płyny eksploatacyjne, w tym oleje silnikowe Volkswagen, które zagwarantują kierowcom maksymalne osiągi samochodu. Chronią one przed rdzą, przegrzaniem i osadzaniem się kamienia na poszczególnych częściach silnika. Dodatkowo dają one o czystość silnika i powietrza.

Przykłady produktów

Jednym z oryginalnych olejów silnikowych Volkswagen jest olej syntetyczny 5W30, przeznaczony do pojazdów grupy VAG 5W30 LongLife III. Sygnowany logiem VW olej spełnia rygorystyczne normy jakości oraz nadaje się zarówno do jednostek benzynowych, jak i diesla. Do jego produkcji wykorzystano technologię LOWSAPS, czyli obniżoną zawartość popiołu, dlatego olej ten można wykorzystywać w silnikach z filtrem DPF.

W asortymencie olejów silnikowych Volkswagen znajdziemy również olej syntetyczny VW 5W40, spełniający normę 502.00/505/00/505.01. Gwarantuje on efektywne smarowanie, bez względu na warunki pracy. Można go wykorzystywać w silnikach benzynowych oraz diesla z pompowtryskiwaczami, ale bez filtra cząstek stałych. Wydłuża żywotność silnika, redukując tarcie między jego ruchomymi elementami.

Oleje silnikowe marki Volkswagen mogą być z powodzeniem wykorzystywane również w samochodach innych marek.

Oleje silnikowe Volkswagen – lista opisanych

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Share This